Reklam
Reklam

İHANETİN AYAK İZLERİ

Adnan AKGÜL
Adnan AKGÜL
  • 16.05.2019

İki DHKP-C’li terörist (Mulla Zincir ve Eylem Yücel) TBMM ye Chp İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyarete geldiğini söylüyor. Güvenlikte bulunan görevliler Mahmut Tanal’ı arıyor, Tanal gelenlerin konukları olduğunu doğruluyor. Yani Milletveikili olarak iki teröristin içeri girmesini istiyor.

Güvenlik Görevlileri iki teröristin şüpheli hareketlerinden rahatsız oluyor ama hemen müdahale bulunmadan yakın takibe alıyorlar. Anında kapsamlı bir GBT taraması yapılıyor. Alınan bilgilerde bu iki kişinin DHKP-C li oldukları ve daha önce eylemlerde bulundukları için cezaevinde kaldıkları ortaya çıkıyor.

Son güvenlik alanından geçmeden Güvenlik Güçleri iki teröriste müdahalede bulunuyor. O esnada yakayı ele verdiklerini anlayan teröristler son bir gayretle güvenlikte bulunan bir kaç görevliyi rehin almaya çalışıyor ama eylem yapacakları anlaşılan ve takipte olan teröristlerin eylemi titiz bir çakışma ve üstün bir başarıyla başlamadan bastırılmış oluyor.

Yapılan ilk sorgudan ve bomba düzeneği süsü verilmiş mekanizmadan, kesici aletlerden teröristlerin TBMM e eylem için geldikleri ve müdahale yapılmaması durumunda eylemlerini yerine getirecekleri anlaşılmış oluyor.

Gelelim asıl meseleye;
1- Daha önce de 31 Mart seçimlerinde oy çuvalları üzerinde uzanarak usulsüzlük, kanunsuzluk pozları veren Chp İstanbul Milletvekili Tanal bu kadar tehlikeli iki teröristi nereden tanıyor ve neden konukları olduğunu söyleyerek Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlık Merkezi olan TBMM den içeri girmeleri gereği duymuştur?
2- Her defasında Atatürk’ün kurduğu yegane Parti ve Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu olduklarını iddia eden chp son dönemde hiç kimseden çekinmeden terör örgütleri ile neden bu denli iç içe olma gayreti sergilemektedir?
3- Bu iki teröristin güvenlik görevlilerinden birisini rehin alma gayeti yakalanacaklarını anlayınca eyleme dönüşmüştür, ortalama zekası olan herkesin len demeden leblebiyi anlayacağı şekilde asıl amaçları içeri sızarak herhangi bir partiden herhangi bir Milletvekilini rehin alma istediğidir, peki Tanal bu eylemin tam olarak neresindedir?
4- Seçimlere gidilen şu günlerde bu eylem istenilen seviyeye çıkmış olsaydı chp bu saldırıyı hangi anlamda kullanma fırsatı bulacak ve daha önce her defasında Avrupa’yı ve ABD yi Türkiye’de göreve çağırdığı gibi yine Batı’yı güvenliği sağlamak için Ülkeye davet edeceklermiydi?

Sabahtan akşama, akşamdan sabah bu konuda yüzlerce soru sorabilirim ama bir gerçek var ki; bu gün TBMM de yaşanan bu hadise başlı başına pis kokular saçan alçakça bir ihanettin ayak izleridir ve her kim bu alçaklığın için

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.