Reklam
Reklam

BİRİLERİNİN SIRTIMIZA BİNMEMESİ DİLEĞİYLE !

Onurhan KARA
Onurhan KARA
  • 20.08.2017

Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi Genel başkanı Recep Tayip Erdoğan geçtiğimiz günlerdeki konuşmalarında şu sözlere yer vermişti ;

“Genel Bașkan olarak bu konuda kararlıyım. Milletimizin bizden beklentilerini karşılayabilecek donanıma ve dinamizme sahip arkadaşlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Belde seçimlerinden başladık, șimdi ilçe ve il seçimleri var. Bununla ne anlatmak istiyorum. Kardeşlerim koltuklara getireceğimiz arkadaşların isimleri değil o isimlerin halkla iletişimi nasıl, aslolan bu. İl teşkilatımızdaki daraltımıș toplantıda da ifade ettim. Devleti biz yönetiyoruz, ben de Cumhurbaşkanı olarak hükümetimiz ile el ele bir gayretin içindeyiz. İstediğimiz kadar yollar yapalım, havalimanı yapalım, enerjide rekor üstüne rekorlar kıralım ki kırıyoruz, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, bu yatırımları cumhuriyet tarihinde hiçbir iktidar yapmadı. Bunları biz yaptık. Peki yeterli mi? Bunların hepsi gerekli ama yeterli olan ne? Gönülleri kazanmak.” Erdoğan, “AK Parti teşkilatlarında görev alacak kișilerin, șu bakanın, bu milletvekilinin, filanca grubun, falanca yapının adamı değil, davanın ve milletin adamı olması șarttır. Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum; davası olmayan ve bulunduğu yerde milletimizin tamamını kucaklayamayan hiç kimse AK Parti’de yöneticilik yapamaz.” șeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlarda ve yerel yönetimlerdeki değişimin kriterlerini ise şöyle sıraladı

1- Partiyi sırtlaması gerekirken, partinin sırtına binenlerle işimiz olmaz.

2- Bize donanımı, heyecanı, enerjisi ve projesi olan, vatandaşa dokunan, vatandaşın dokunabildiği yol arkadaşları lazım.

3- İlkelerine bağlı, sevdası millet olan, kendini millete hizmet etmeye adamışlarla yolumuza devam edeceğiz. dedi

Bizlerin ise aklına gelen ilk soru şu oldu.

Sultanbeyli Ak Parti ilçe Teşkilatında nasıl bir değişikliğe gidilecek ?

Mevcut yönetim kendi içerisinde görev değişikliği mi yapacak yoksa sil baştan yeni bir yönetim mi kurulacak ?

Sultanbeyli Ak Parti İlçe başkanı mevcut yönetimden birimi olacak yoksa Ak Parti MYK bizzat atamamı yapacak ?

Yeni başkan Sultanbeyli’de Ak Partiyi sırtlayacak mı yoksa partinin sırtına mı binecek ?

Cumhurbaşkanının bahsettiği donanıma,heyecana enerjiye sahip olacak mı yoksa heyecana gerek yok yavaş yavaş hallederiz diyenlerden mi olacak ?

Kendisini millete hizmet etmeye adamış bir isim mi gelecek yoksa millete hizmet ettirmeyi seven bir isim mi ?

Parti içi eleştiri yapabilecek rasyonel biri mi aranıyor yoksa belediye başkanına biat edecek biri mi ?

Ve en önemli husus

Birilerinin ismini önermesiyle, destek olmasıyla, elinden tutmasıyla,birileri giderken koltuğu ona bırakmasıyla mı gelecek bu mevkiye, yoksa  Sayın Erdoğan’ın belirttiği niteliklere sahip olduğu için mi ?

Eğer ki

Sultanbeyli Ak Parti ilçe teşkilatının içerisinden bir isim başa geçecekse ben bu ismin Sayın Erdoğa’nın belirdiği niteliklere sahip olduğuna kendimi nasıl inandıra bilirim ki  ? Siz inandıra bilirmisiniz ?

Neden mi ?

Yıllardan beri ilçe teşkilatının içerisinde olup halka hizmet etmek isteyen halkı sırtlanmak isteyen bir isim halkın sorunlarını dile getirmek  için ilçe başkanı olmayı bekler mi ?

Hele ki Sultanbeyli’nin yıllardır çözülemeyen tapu ve yılan hikayesine dönen hastane gibi sorunları  varken !

Beklemez,bence beklememeli,

Halka hizmet etmeyi görev bilmiş bir isim sorunları çözüme kavuşturmak için bulunduğu konum ne olursa olsun bir şeyler yapmaz mı ? gerekirse tüm teşkilatı karşısına almaz mı ?

Halka hizmet etmeyi kendine görev bilmiş bir dava adamı olmak bunu gerektirmez mi ?

Bana kalırsa  Sultanbeyli Ak Parti Teşkilatında köklü bir değişime gidilmeli.

Sultanbeyli’deki Ak kadrolar baştan sona kadar yeniden bizzat Ak Parti MYK tarafından baştan inşa edilmeli.

Sultanbeyli’de alınan oy oranları Ak Parti MYK yanıltmamalı !

Bu gün Sultanbeyli de Ak parti ilçe teşkilatı olmasın Ak parti Sultanbeyli’de yine en yüksek oya sahip parti olur, hatta mevcut teşkilat Sultanbeyli’de hiç olmasın belki daha fazla oy bile alacağını düşünüyorum.

Bizim ihtiyacımız olan ne biliyor musunuz ?

Sultanbeyli’nin sorunlarını gerçekten çözüm üretmeyi hedefleyen, başkanlık vasfına gerçekten sahip olan,filanca grubun adamı olmayan,Ak davaya gönül vermiş,halkı sırtlanmayı görev bilmiş bir ilçe başkanına ihtiyacımız var !

Sultanbeyli’nin  sorunlarını doğru bir şekilde dile getirmeyi bilen,Mühendis,Mimar,Avukat,Doktor gibi gerçekten nitelikli bir meslek sahibi olan,bu işten gerçekten anlayan bir ilçe başkanımız neden olmasın ki  !

Ak parti MYK,Böyle bir ismi neden ilçe başkanı olarak atamasın ki ?

Sultanbeyli bunu  fazlasıyla hak etmiyormu !

BİRİLERİNİN SIRTIMIZA BİNMEMESİ DİLEĞİYLE !

Kalın sağlıcakla.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.