Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KOÇ: MEZARLIKLARIN SORUNU İÇİN ÇABALIYORUZ

Sultanbeyli’de görev yapan gazetecilerle

Sultanbeyli’de görev yapan gazetecilerle bir araya gelen İBB Mezarlıklar Daire Başkanı Dr. Ayhan Koç, mezarlıklarda yaşanan sorunların çözümü için gayret sarf ettiklerini söyledi. Sorunların uzun yıllardır var olduğunu hatırlatan Koç, “Amacımız tüm sorunları sırasıyla çözmek. Aniden sorunların çözümü mümkün değil. Sorunlar uzun yıllardır var olduğu için köklü bir çözüm arayışındayız” dedi.

Vitrin gazetesinin haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mezarlıklar Daire Başkanı Dr. Ayhan Koç, Sultanbeyli’de görev yapan medya mensuplarıyla bir araya geldi. Mezarlıklar Daire Başkanlığı dahil İBB’deki tüm kurumlara liyakatle alım yapıldığını söyleyen Koç, “Önümüze gelen başvurular arasında her siyasi parti görüşüne sahip, inançlı, inançsız toplumun her kesiminden başvurular bulunuyor. Biz de herkesimden kişiyi liyakat esaslarına göre işe alıyoruz” diye konuştu.
“Sultanbeyli’nin evladıyım”
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dr. Koç, Sultanbeyli’nin bir evladı olduğunu dile getirerek, “Sultanbeyli’nin bir evladı olarak tüm hemşerilerimize ve İstanbullulara eşit ve aynı mesafede yaklaşmaktayım. Sultanbeylilerin her zaman başımın üstünde yeri var. Kapımız tüm İstanbul halkımıza açıktır. Hemşerilerimizin ölüsüne de dirisine de sahip çıkıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için buradayız” şeklinde konuştu.
Ayhan Koç aday olacak mı?
Gazetecilerin, “Yeni dönemde adaylık düşünceniz var mı?” şeklindeki sorusunu da yanıtlayan İBB Mezarlıklar Daire Başkanı Dr. Koç, “Şuan öyle bir düşüncem yok. Geçtiğimiz dönemde içinde bulunduğumuz şartlar nasıl gerektirdiyse öyle hareket ettim ve aday oldum. Yeni dönem içinde şuan adaylık düşüncem yok. Şartlar nasıl gerektirirse o şekil hareket edeceğim” dedi.
“Sorunlar uzun yıllardır var”
Mezarlık tarifeleri ve mezarlıklarda yaşanan sorunları da detaylıca anlatan Başkan Koç, sorunların 3 yıllık zaman diliminde oluşmadığını 20 yılı aşkın süredir vara olduğunu kaydetti. Koç şöyle konuştu: “Amacımız tüm sorunları sırasıyla çözmek. Aniden sorunların çözümü mümkün değil. Sorunlar uzun yıllardır var olduğu için köklü bir çözüm arayışındayız.”
Dr. Ayhan Koç kimdir?
Ayhan Koç, 1965 yılında Horasan’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Horasan’da tamamladı. Ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1998 yılından bu yana İstanbul’da doktor olarak görev yaptı. Koç, Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde 8 yıl çalıştıktan sonra 2007 yılında özel bir hastanede görev yaptı. Ayhan Koç 2014 yılında ikinci kez belediye meclis üyeliğine seçildi ve belediye başkan yardımcılığı yaptı. Ayhan Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır.