Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SULTANBEYLİ’DE FIRSATÇILARA GEÇİT YOK!

Bu haberin fotoğrafı yok

Sultanbeyli Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki marketlerin fiyat etiketlerini ve satılan ürünlerin gramajlarını kontrol etmeyi dur durak bilmeden sürdürüyor. Kontrollerle haksız fiyat artışlarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Ticaret Bakanlığı indirimli satışlarla ilgili yönetmelikte değişiklik yaptı. Fırsatçıların indirim oyununu engelleyecek yeni düzenleme ile indirimli malın önceki fiyatının tespitinde son 30 gün içindeki en düşük fiyat esas alınması kararlaştırıldı.

ZABITA EKİPLERİ DEVREDE

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in talimatları doğrultusunda Zabıta Müdürlüğü ekiplerince; gıda ürünlerinde yapılan etiket oyunlarının önüne geçilebilmesi için denetimler sıklaştırıldı.

“Yeterli yağımız var” açıklamasına rağmen yaşanan durumu fırsatçılığa dönüştürmek isteyen zincir marketlere yönelik çalışmalar başlatıldı. Marketlerde ayçiçek yağı kalmadığına yönelik yürütülmeye çalışılan spekülasyonların ardından Sultanbeyli’de de harekete geçildi.

Son olarak yağ fiyatları üzerinden vatandaşın cebini vuran fırsatçıların tespit edilmesi için raflarda yer alan ürünlerin gramajları ve etiket fiyatlarını tek tek kontrol eden ekipler daha sonra kasaya geçerek raf ve fiş fiyatlarını karşılaştırdı. Fahiş fiyat, gramaj ve etiket oyunu yaptığı tespit edilen firmalar hakkında rapor tutularak idari para cezası verildi.

“TEDBİRLERİMİZİ TİTİZLİKLE ALIYORUZ”

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yapılan denetimlerin aralıksız sürdürüleceğine dikkat çekerek; “Zabıta Ekiplerimiz, ilçemiz genelindeki marketlerde fiyat etiketi ve gramaj kontrolüne devam ediyor. Haksız fiyat artışlarının yaşanmaması için tedbirlerimizi titizlikle alıyoruz.” açıklamasında bulundu.