Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekli sonunda bolluk yaşayacak! Milyonlara 4’ü bir arada ödeme!

Milyonlarca emekli vatandaşa yeni

Milyonlarca emekli vatandaşa yeni yıl müjdesi bitmiyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ödemeler arka arkaya yatıyor. İşte 2024 emeklilere 4’ü 1 arada ödeme…

Emekliler 2024 yılında kendilerine yapılacak olan ödemeleri dört gözle bekliyor.  2023 enflasyon oranlarının belirlenmesinin ardından refah payı, promosyon ve ikramiyeler de peşinden geliyor. Maaş zamlarının nihayet açıklanması üzerine emeklinin merakı giderilse de şimdi zamma bir iyileştirme bekleniyor. Öte yandan maaş zamları sayesinde bankalar yeni bir promosyon yarışına girişiyor. Ayrıca artan maaşlar ile ikramiyelerin de bu sene ciddi bir zam alacağı biliniyor. Peki, 2024 emekli maaşlarına refah payı ne zaman gelecek? 2024 refah payı eklemesi ne kadar? Bankaların emekli promosyonları en fazla ne kadar? Emekli ikramiyesi 2024 ne kadar oldu? İşte 2024 emekli ödemelerinin detayları…

İLK MADDE REFAH PAYI

Emekliler bekledikleri haberi aldı. Emekli maaş zammının 6 aylık enflasyon oranına göre yüzde 37,57 olacağı netleşti. Ancak beklenen bununla sınırlı değil. Asgari ücret ile memur ve memur emeklisi maaş zammı yüzde 50’ye dayanırken SSK ve Bağ-Kur emeklisi de refah payı eklemesiyle maaşlarına bir artı konmasını bekliyor. Bu da gündemin bir numaralı maddesini emekliye refah payı olarak belirledi. Emekli için diğer önem taşıyan konular ise promosyon ve bayram ikramiyeleri.

2024 BAYRAM İKRAMİYESİ

2024 yılında ilk bayram ikramiyesi 10 – 12 Nisan  Ramazan Bayramı için hesaplara yatacak. 2018 yılında başlayan emekliye bayram ikramiyesi uygulaması 2024 yılında da sürerken yapılacak zamla en yüksek ikramiyenin bu sene hesaplara geçeceği tahmin ediliyor.

PROMOSYONDA CİDDİ ARTIŞ

Emekli vatandaşlar için yapılacak promosyon düzenlemesinde 2024 maaş zamları dikkate alınacak. Şu an için en yüksek promosyon ödemesi 12 bin 500 TL’ye varıyor. Ancak refah payı güncellemesinin de tamamlanmasının ardından tüm maaş zamlarının netleşmesiyle ciddi bir artışın promosyonlarda gerçekleşeceği biliniyor. 15 bin TL ila 20 bin TL’ye kadar bir artıştan söz ediliyor.

EMEKLİYE EK ZAM YAPILACAK

Temmuz 2024’de asgari ücretli vatandaşlar için ara zam gerçekleşmeyeceği belirtildi. Emekliler içinse 3 Temmuz 2024 tarihinde TÜİK enflasyon verilerine göre yeni bir zam gelecek. Ocak – Haziran enflasyon verisine oranla SSK ve Bağ-Kur emeklisi zamlarını alacak.

2024 EMEKLİYE REFAH PAYI NE KADAR?

Emekli için gerçekleşecek maaş zammı 6 aylık enflasyon oranında oldu ve böylelikle yüzde 37,57 belirlendi. SSK ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşlar için refah payı çalışması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütüldü. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın düzenlemeyi değerlendirmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilecek. SSK ve Bağ-Kur emeklisine gelecek refah payının memur emeklisi ile aradaki 11.68 puanı kapatacak şekilde olması da beklentiler içinde. En düşük emekli maaşının ise 10 bin TL’den fazla olacağı biliniyor.