Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE BELEDİYESİ İLE İHH İNSANİ YARDIM VAKFI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Ümraniye Belediyesi, İHH İnsani
Ümraniye Belediyesi, İHH İnsani Yardım Vakfı ile bir protokol imzaladı. Başkan İsmet Yıldırım imzalanan protokol için, “Afetlere ve acil durumlara müdahale edilmesi noktasında, koordinasyon kapasitesini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Ümraniye Belediyesi Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Şefliği ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) arasında bir protokol imzalandı. Belediye başkanlık makamında gerçekleşen imza töreni, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın yanı sıra; İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve vakıf yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

İmzalanan protokolle; vatandaşta afet bilincinin oluşturulması, afet gönüllülerinin eğitimi, profesyonel arama-kurtarma ekiplerinin artırılması, ekiplerin eğitim, tatbikat ve sertifikasyon işlemlerinin yapılması amaçlanıyor.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, vakıf ile yapılan iş birliği protokolüyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu hizmetle vatandaşlarımıza afet bilinci ve eğitimini tam anlamıyla vermek istiyoruz. Afetlere ve acil durumlara müdahale edilmesi noktasında, koordinasyon kapasitesini artırmayı hedefliyoruz. Rabbim bir daha felaket yaşatmasın ancak tevekkülü elden bırakmayıp, her duruma hazırlıklı olmak zorundayız” dedi.

 

FOTO GALERİ