Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul’da Toplu Taşımaya Zam Geldi! Otobüs, Metrobüs, Metro ve Marmaray Kaç TL Oldu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi bugün İstanbul’da toplu taşımaya gündemi ile toplandı. Toplantı sonucunda zam kararı çıktı.

İstanbul’da toplu taşıma yazan gündemi ile UKOME toplantısı bugün yapıldı. Toplantı sonucunda toplu ulaşım ücretlerine %18 ile %28.09 arasında zam kararı çıktı.

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi Ocak toplantısı bugün Zeytinburnu’nda Çırpıcı Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Oturumu İBB genel sekreter yardımcısı Gürkan Akgün yönetti. Toplantının gündemi İstanbul’da toplu ulaşıma zam teklifi oldu.

İstanbul taksiciler Esnaf Odası %65, personel servis işletmecileri %100, okul servisi işletmecileri %60 ve Minibüsçüler Odası ise %65 oranında zam talebinde bulunmuştu. Toplantıda gelen talepler İBB yönetimi tarafından değerlendirildi. Buna göre İstanbul’da toplu ulaşıma yüzde 18 ile %28.09 arasında zam kararı alındı.

Taksi indi bindi ücreti 90 TL oldu

En yüksek zam taksicilere yapıldı. Taksi ücretlerine %28 oranında zam yapılırken indi bindi ücreti ise 90 TL’ye yükseldi. Ancak taksiciler zam kararını beğenmedi. Zam açıklaması sonrasında taksiciler toplantının yapıldığı binaya taş ve sopalarla saldırdı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken bazı taksicilerin gözaltına alındığı öğrenildi.