Salondaki kalabalığa teşekkür ederek konuşmasına başlayan Yıldız, “AK Parti kurulduktan bu tarafa 20 yıldır hizmet ediyoruz. Yola çıkma amacımız bu bayrağı daha yukarı taşımak olduğunu belirtti.

Bayrağı devralmaları durumunda Türkiye yüzyılında Sultanbeyli’yi hak ettiği konuma taşıyacaklarını belirten Yıldız konuşmasında şu ifadelere yer verdi.
Kıymetli Sutanbeyli’li Hemşehrilerim, Arkadaşlarım, Dostlarım; hepinizi saygıyla selamlıyorum…
Her biri Sultanbeyli’nin tozunu yutmuş, bu ilçeye emek vermiş arkadaşlarım, aziz dostlarım; heyecanımı paylaşmak üzere burada benimle olduğunuz için çok teşekkür ederim. Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Dostlarım!..


Bildiğiniz üzere geçmişten günümüze gerek siyasette gerekse sosyal ve gündelik yaşamımızda daima hizmetin içerisinde var olmaya, ilçemize ve ilçemizin kıymetli insanlarına katkıda bulunmak üzere fikirler üretmeye gayret ettik. Kendimizi bu işlere adadık. Siyasi arenada bu çabalarımıza hiç ara vermeden devam ettik. Bu süreçte Sultanbeyli’mizin pek çok sorunu için çözümler arandı ve güzel işler de yapıldı. Bu çıtayı daha yukarıya kaldırmayı, hedefleri daha ileriye taşımayı bir vazife bilerek ilk gün ki heyecanla bir adım attık, yeniden bir yola çıktık.
Sizlerin desteği bizi onurlandıracaktır
Söylenecek sözlerin, yapılacak işlerin, erişilecek ideallerin hayali ile çıktığımız bu yolda sizlerin desteği bizi onurlandıracaktır.  Biz mevcut duruma uyum sağlayarak ve ilçemizdeki çalışmaların takipçisi aynı zamanda destekçisi olarak daima Sultanbeyli için aksiyon almaya devam ettik. Çünkü bizler bu ilçenin fertleriyiz; bu ilçenin yaşam kalitesi, refah seviyesi, hizmetlere erişimi her birimizin hayatını yakından ilgilendirmekte idi. Kendi adıma söylemem gerekirse ben bu konularla yalnızca bireysel yaşamımı ve ailemi esas alarak ilgilenemezdim. Öyle yapmak kolayı seçmek olurdu. İmkanlarımız ölçüsünde daha iyi şartlarda olduğunu düşündüğümüz bir yere yerleşir bireysel bir çözümle belki de konuyu kapatabilirdim. Ancak biz buraya doğduk, gençliğimizi burada yaşadık, hayatımızın her anında Sultanbeyli’nin izi var. Bölgenin zor şartlarını tatmış ebeveynler olarak aynı yerde çocuklarımıza daha iyi imkanlar sunmanın tadına da vardık. İlçemizde bugüne kadar da hatırı sayılır gelişmeler yaşandı, önemli problemler çözüldü. İlçemiz hem çevresel olarak hem imar alanında hem eğitim alanında pek çok yenilikle taçlandı. Sosyal alanlar, kültürel aktiviteler çoğaldı. Hatırlar mısınız bir sinema olsa derdik Sultanbeyli’de. Kadıköylere, Ümraniyelere gitmesek derdik. Evet elbette devir değişti. Artık her şey çok hızlı değişiyor. İşte ben tüm bu değişimin Sultanbeyli’yi nasıl etkilediğini, yeniliklerin ne ölçüde halka yansıdığını ve memnuniyetin ne ölçüde artırdığını görmek istedim. Bu tanıklık beni elbette çok sevindirdi. İşte o zaman şu farkındalık ortaya çıktı: başka bir yere göçmek belki kolay bir çözümdü ama bana bu çözümün veremeyeceği mutluluğu verecek olan başka bir şey vardı. Bu ilçenin her ferdinin yaşam koşullarının iyileşmesine vesile olabilmek.


Hayallerimiz var
Evet dostlarım bugüne kadar tanık olduğum mutlulukları katlamak, mutsuzlukları çözebilmek; bu ilçenin insanını, her bir bireyini kendi önceliği olan hizmete bizzat ulaştırabilmek beni her şeyin ötesinde mutlu edecek. Bu ilçede ne var biliyor musunuz emek var, gayret var… Emeğin nasıl bir duygu olduğu bilen insanlar yaşıyor Sultanbeyli’de. Bence en ideal hizmetleri de onlar hak ediyor. Daha iyiye, en iyiye, en güzele insanımızı ulaştırmayı bu nedenle hayal ediyorum.

Heyecanımı bağışlayın, bu yola çıkarken heyecanlı olmak doğal, coşkulu olmak doğal… Acemi değiliz bilakis tecrübelerimiz derindir. Ülkede siyasetin yeniden yazılmaya başlandığı bir zamanda, gençliğinin ilk kıpırtılarını zirvede yaşarken bizzat bayrak asarak, çay dağıtarak, susmamız gerektiğinde susup haykırmamız gerektiğinde en gür sesle haykırarak, gidilmesi gerektiğinde yola revan olarak siyasetin içinde yer aldık. Koşulması gerektiğinde de koşmaktan kaçmayacağız. Çok şey öğrendik, bu tecrübeyi bu kazanımları ilçeme ve ilçemde yaşayan herkese ulaştırmayı murad ediyorum, bunların hayalini kuruyorum. Sizlerden de bu hayale erişmek için destek istiyorum. Yanımda olmanızı ve kol kola, omuz omuza bu ilçeyi daha yukarıya taşımayı arzuluyorum. Sizlerin varlığı ve desteği benim heyecanımı katlayarak çoğaltan bir alev olacaktır.
Her birinize sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.
Sizlerin varlığı ve desteği bizim heyecanımızı katlayarak çoğaltan bir alev olacaktır. Söylenecek sözlerin, yapılacak işlerin, erişilecek ideallerin hayali ile çıktığımız bu yolda sizlerin desteği bizi onurlandıracaktır ifadelerini kullandı.