Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhur İttifakı’nın yol haritası nasıl olacak

Yerel seçime geri sayımda

Yerel seçime geri sayımda Cumhur İttifakı’nda iş birliğin esasları belirlendi. AK Parti ve MHP 30 büyükşehir ve 29 ilde iş birliği yapacak.

30 büyükşehirde iş birliği kapsamında Mersin ve Manisa’da MHP büyükşehir belediye başkan adayları desteklenecek, 28 büyükşehir belediye başkanlığında ise AK Parti büyükşehir belediye başkan adayları desteklenecek.

Büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilin 22’sinde her iki parti ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime katılacak. Geri kalan 29 il merkezinde ise iş birliği yapılacak. Ahlat’ta AK Parti adayı, Söğüt’te ise MHP adayı desteklenecek.

Bundan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir kez daha ne zaman bir araya geleceği merak ediliyor. Beklenti son rötuşlar için önümüzdeki hafta o görüşmenin gerçekleştirileceği yönünde.

AK Parti cephesinde daha sonra gözler 15 Ocak’a çevrilecek. Çünkü o tarihte tüm adaylar ve seçim beyannamesinin açıklanması bekleniyor. MHP’de de adayların ocağın ilk haftasında duyurulması planlanıyor.