Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beykoz’da 2023 Mutluluk Dolu Hizmetlerle Geçti

Beykoz, ilçeye güzellik ve

Beykoz, ilçeye güzellik ve mutluluk katan yatırımlarla 2023 yılını doludizgin geçirdi. İmardan alt yapı ve çevreye, sosyal tesislerden spor ve kültür-sanata hayatı kolaylaştıran hizmetlerle sosyal hayat canlandı, yaşam kalitesi arttı.

Beykoz Belediyesi tarafından 2019 yılında “5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” parolasıyla başlatılan hizmet atağıyla ilçe, hayatın her alanına kolaylık ve değer getiren hizmetlerle tanıştı.

2023 yılı ilçeye verilen nitelikli hizmetlerle, gençlerden yaşlılara, kadınlardan çocuklara her yaştan ve her kesimden insana dokunan verimli bir yıl oldu.

Beykoz’un Geleceği İçin 23 Mahalle’nin İmar Planı Onaylandı

Beykoz’da,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yetkisinde olan 23 mahallenin imar planları onaylandı.

İlçe sakinlerinin planlı ve güvenli bir hayat için uzun yıllardır beklediği müjde Beykoz Belediyesi’nin girişimleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan geldi.  Bakanlığın yetki alanında kalan 90 milyon m2’lik alanda 23 mahallenin imar planları onaylandı.

İlçedeki imar planlarına yönelik çalışmalar kapsamında; Akbaba, Alibahadır, Cumhuriyet, Bozhane, Dereseki, Göllü, İshaklı, Kılıçlı, Mahmutşevketpaşa, Öğümce, Paşamandıra, Soğuksu, Zerzevatçı, Riva Köyiçi, Anadolufeneri, Kaynarca, Elmalı, Örnekköy, Rüzgarlıbahçe, Çubuklu, Yenimahalle, Polonezköy Mahalleleri’nin yanı sıra Riva Beylikmandıra bölgesinin imar planları yapıldı.

Böylelikle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın plan onama sınırları içindeki tüm bölgelerin imar planları yapılmış oldu.

Mutluluk Veren Tesisler: Beykoz Kahvecisi  

İlçede sosyal hayatı ve ekonomiyi canlandırmak üzere “7/24 Yaşayan Beykoz” sloganıyla hizmete alınan modern ve nezih sosyal tesislere 2023 yılında yenileri eklendi.

Dünyaca ünlü kahve zincirlerine rakip modern konsepti ve leziz kahveleriyle ilki sahilde açılan “Beykoz Kahvecisi” yoğun ilgi üzerine 2. şubesini Kavacık’ta açtı.

Kavacık Mezarlığı arkasında, üniversiteler, plazalar ve alış veriş caddelerine ev sahipliği yapan canlı bir lokasyonda hizmete açılan mekân öğrenciler, gençler ve uzaktan çalışanlardan rağbet gördü.

İstanbul’un gözde tatil beldesi Riva’da 2. koybu yıl altın kumlu sahili, muhteşem manzarası, kafeleri ve dinlenme alanlarıyla hizmete başladı.

Çavuşbaşı Kapalı Yüzme Havuzu  

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin “spor başkenti” vizyonuna uygun yürütülen yatırımlar kapsamında yarı olimpik “Çavuşbaşı Kapalı Yüzme Havuzu”nun yapımı tamamlandı.

Çiftlik Mahallesi’nde hizmete açılan tesisten, ilçede ikamet etmek şartıyla, yüzme öğrenmek isteyen 6 yaş ve üzeri tüm yaş grupları yararlanabilecek.

Beykozluların spor ve sağlıklı yaşamla buluşacağı yarı olimpik yüzme havuzu yeni yılla birlikte  kapılarını açacak.

İlçede gündelik yaşamda sporun daha fazla yer almasına katkı sağlayacak tesiste kadınlara özel bir de spor salonu yer alıyor.

360 Vizyon Gelişim Merkezi Kapılarını Açtı

Beykozlu çocuk ve gençleri güncel teknolojik becerilerle donatacak, yeni nesillerin bilişim, medya ve kültür sanat alanlarında yeteneklerini keşfederek yenilikçi ve girişimci yönlerini geliştirecek, istihdamı destekleyecek “360 Vizyon Gelişim Merkezi” kapılarını açtı.

Kavacık Yaşam Merkezi içinde kurulan merkez modern çalışma alanlarıyla girişimci gençler için ofis, stüdyolarıyla yeni medyaya meraklı gençlerin içerik üretim stüdyosu, oyun yazılımlarından SİHA’ya yerli ve milli teknolojinin kuluçka merkezi olacak.

Hayatın farklı alanlarına ve ilçeye dair projeleri olan gençler, merkeze başvurarak fikirlerini hayata geçirme imkânı bulacak, orijinal, uygulanabilir ve topluma yararlı projelere finansal destek de sağlanacak.

Türkiye’nin En Büyük Spor Ormanı’na Modern Tesisler  

Türkiye’nin en büyük spor ormanı ünvanıyla sporcuları ve sporseverleri kucaklayan Beykoz Belediyesi Spor Ormanı’na kazandırılan veledrom, (bisiklet yarışı parkuru), basketbol sahası, futbol sahası ve çevre düzenlemesiyle meydana çıktı.

Spor Ormanı içinde, bir birinden taze ve leziz ürünleriyle sporculara ve ziyaretçilere zindelik veren “Bisiklet Kafe” de açıldı.

Ayrıca içinde hentbol sahası bulunan ve minderli sporların da yapılabileceği kapalı spor salonunun temel atıldı.

Spor Ormanı yıl boyu heyecanlı bisiklet yarışı ve organizasyonlarına ev sahipliği yaptı.

7’de 70’e Herkes Sporla Buluştu

Beykoz Belediyesi, sporun günlük hayatta daha fazla yer alması için ilçeye 2023 yılında yeni spor sahaları ve tesisler kazandırdı, ücretsiz spor eğitimleri, yarış ve çeşitli organizasyonlarla 7’den 70’ herkes sporla buluştu.

Kadınlara sağlık ve enerji katan ücretsiz spor salonlarının sayısı, Zerzavat, Paşamandıra ve Cumhuriyetköy’ün yeniden hizmete alınması ve Çavuşbaşı Spor salonuyla birlikte 8’e yükseldi.

Mahallelerde futbolun kalbinin attığı halı sahalar, Anadolufeneri, Kılıçlı ve Poyazköy’ün yapılmasıyla arttı, mevcut halı sahalardaki ortak kullanım alanları yenilendi.

19 farklı branşta verilen Yaz Spor Eğitimleri’ne 5 bin 21, 11 branşta açılan Kış Spor Eğitimleri’ne 1140 çocuk ve genç katıldı.

Beykoz Su Sporları Merkezi’nde 2023 yılında 10 bin 318 kişi spor ve kano yaptı. Mete Gazoz Okçuluk Tesisinde 34 bin 600 kişi ok attı.

Beykoz’a Güzellik Katan Parklar  

Beykozlulara keyifle vakit geçirebilecekleri bakımlı ve huzurlu mekânlar sunan park yapım ve çevre düzenleme çalışmaları kapsamında ilçeye 1 yeni park kazandırıldı, 9 park kapsamlı bir çalışmayla revize edildi.

Çocukların park ve oyun alanı ihtiyacını karşılamak, büyüklere yemyeşil ve nezih sosyal alanlar sunmak amacıyla yenilenen parklar modern tasarımları ve çevre düzenlemeleriyle göz doldurdu.

İlçeye güzellik, hayata canlılık getiren yeni parklarda sağlıklı yaşama katkı için spor aletleri de yerini aldı.

Engelli, Yaşlı ve İhtiyaç Sahiplerinin Yüzü Güldü  

Beykoz’da yaşayan dezavantajlı bireylere günlük yaşam, iletişim becerileri ve özgüven kazandıran Aile, Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM), engelli çocuk ve gençlere yıl boyu sevgiyle eğitim verdi.

Uzmanlarla zanaat, mutfak, tarım, müzik ve spor atölyelerinde katılan 546 çocuk ve genç 1305 seans eğitim aldı. Merkeze kayıtlı engelliler ve ailelerine psikologlar tarafından terapi ve danışmanlık verildi.

AKDEM ekipleri yaşlı ilçe sakinlerine evde sıcak yemek, temizlik ve kuaför hizmetiyle yüzleri güldürdü. Evde sağlık hizmeti de yaşlı kimselerin hayatını kolaylaştırdı.

Beykoz’da yaşayan 3 bin 932 ihtiyaç sahibi aylık bakiye tanımlanan “BeykozKart” ile kendi mahallelerinde alışveriş konforu yaşadı.

Beykoz’da Kültür Şöleni Yaşandı

Beykoz, 2023 yılında festivallerden, tiyatrolara, konserlerden söyleşi ve anma programlarına birbirinden nitelikli ve renkli etkinlikler ev sahipliği yaptı.

Kiraz Festivali, Mısır Festivali, Ihlamur Festivali, Su Sporları Festivali, Cam Festivali ve Çayır Festivali’yle ilçede kültür şöleni yaşandı.

5 farklı kültür merkezinde yıl boyu 30 özel etkinlik ve anma programı, 41 söyleşi, 29 atölye çalışması, 10 söyleşi ve dinleti düzenlendi. Her yaştan sanatseverin keyifle izlediği  92 tiyatro oyunu sahnelendi.

Ünlü sanatçı ve grupların sahilde ilçe sakinleriyle buluştuğu 12 konser verildi. Yaz aylarına ve sahile renk katan konserleri gençler çok sevdi.

Beykoz’un Kahramanmaraş Depremi sonrasında kardeş şehri olan Hatay Kırıkhan’da Ramazan Ayı’nda 19 gün boyunca renkli etkinlikler düzenlendi.

Beykoz Sanat Eğitim Merkezi (BEYSEM)’de 5 bin 426 ilçe sakini mahir ustalar eşliğinde ücretsiz hobi-sanat eğitimi aldı, yetenek atölyelerine katıldı.

Prestij Caddeler&Köy Kahveleri& Asfaltlama

Beykoz’un geleceğine yatırım yapan alt ve üst yapı çalışmaları kapsamında Kılıçlı Mahallesi’nde 1200 m uzunluğunda prestij caddenin tamamlanmasına çok az kaldı.

Dereseki ve Kaynarca Köyü’nde tarihin yaşatıldığı köy kahveleri yapıldı. Böylece ilçe sakinlerinin buluşup hasbihal ettiği köy kahvelerinin sayısı 7’ye ulaştı.

Kavacık Aile Sağlığı Merkezi, Kanlıca Aile Sağlığı Merkezi ve Rüzgarlıbahçe Muhtarlık binası inşa edildi, gerekli yerlerde kamu hizmet binaları yenilendi.

Beykoz genelinde yapılan 44 bin 228 m asfalt serim işlemiyle yollar güzelleşti.

Gezici Sağlık Otobüsü Yeniden Hizmette

Beykoz’da koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında modern cihazlarla donatılan “Gezici Sağlık Otobüsü” seferlerine yeniden başladı.

2 uzman sağlık personelinin görev yaptığı “Gezici  Sağlık Otobüsü” mahalle mahalle dolaşarak toplumda yaygın olarak görülen diyabet ve prostat tahlilleri ile göz tansiyonu ölçümü yapılıyor.

Foto Galeri