Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN KESKİN’DEN İMAMOĞLU’NA ÇAĞRI

Geçtiğimiz günlerde İBB Meclisi’nde

Geçtiğimiz günlerde İBB Meclisi’nde suya yapılması planlanan zammın AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmesi sonrası İmamoğlu’ndan sert bir açıklama geldi. İmamoğlu’nun sözlerine Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin; “İstanbul Halkının oylarıyla seçilen ve hemşehrilerimizin haklarını savunan İBB Meclis Üyelerimizi, İSKİ’nin fahiş zammına oy vermedikleri için tehdit etmek akla ziyan bir iştir” yanıtını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde İBB Meclisi’nde suya yapılması planlanan zammın AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmesi sonrası sert açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu açıklamasında “15 milyar liraya yakın hale gelmiş yeni bütçeyi, revize bütçe talebini bile görmezden gelmek körleşmiş bir AK Parti grubu var karşımızda. Dolayısıyla ve günün sonunda öyle bir komik hale geldiler ki sözüm ona bir teklif sunuyorlar; diyorlar ki ‘Siz bizim küçük zam teklifimizi kabul edersiniz ya da hiç zam vermeyiz’ Bu nasıl bir tavır? Tehdit yapıyor. İstanbul tarihi böyle bir cahil adam görmemiş. Tehdit ediyor bizi. Tehditten sonra bizden de o tehdidine boyun eğeceğimize zannediyor” ifadelerine yer verdi.

İmamoğlu’nun bu sözlerine Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’den yanıt geldi. Sosyal medya hesabından İmamoğlu’nun fotoğrafını paylaşan Başkan Keskin, “İstanbul Halkının oylarıyla seçilen ve hemşehrilerimizin haklarını savunan İBB Meclis Üyelerimizi, İSKİ’nin fahiş zammına oy vermedikleri için tehdit etmek akla ziyan bir iştir” dedi.

Açıklamasının devamında İmamoğlu’na çağrıda bulunan Başkan Keskin, “İstanbul; öncelikle hizmet, katma değer oluşturan projeler ve saygı bekliyor” ifadelerine yer verdi.